Mozaika szklana (grupa 1 dzień)

Określenie „mozaika” oznacza malarską technikę zdobniczą, która polega na wykonywaniu dekoracyjnego wzoru z wykorzystaniem małych elementów o różnych kształtach z kolorowych kamieni, szkieł lub fragmentów ceramiki na uprzednio przygotowanym podłożu emoji kostenlos downloaden. Elementy wklejane są w świeżą zaprawę wapienną, cement, mastyks lub kleje ceramiczne. Płytki składające się na mozaikę nazywa się tesserami filme von dmaxen. Ze względu na swą wyjątkową trwałość mozaiki stosuje się przede wszystkim jako dekoracje architektoniczną ścian, sufitów lub podłóg. Niekiedy używa się ich do ozdabiania przedmiotów rzemiosła artystycznego winrar deutsch kostenlos 64 bit.

Mozaiki wykonywane są na kilka tysięcy lat p.n.e. Pełny rozkwity przypada na I w. n. e. w Rzymie. Potem zwyczaj zdobienia techniką mozaikową przejęła sztuka wczesnochrześcijańska download the translation. Kolejnym okresem świetności mozaik przypada na VI w. Było to związane z rozwojem sztuki bizantyjskiej, która rozprzestrzeniła się na Ruś aż do XIV w activinspire for free german. W późniejszym okresie jedynie we Włoszech dekorowanie techniką mozaikową odgrywało większą rolę. Dopiero XIX w. przyniósł ponowne zainteresowanie tą techniką zdobniczą herunterladen.

Podczas warsztatów uczestnicy:

  • otrzymają potrzebne materiały: szablon mozaiki, szkło, klej, formatka płyty spilśnionej
  • będą mogli korzystać z niezbędnych narzędzi: noże do szkła, łamacz, cęgi zyg-zag, szpachelki Download the new top 100 for free.

Program warsztatów

Program

9:00 do 9:30 – omówienie zasad tworzenia mozaiki

9:30 do 10:00 – wybieramy szablon i ustalamy kolory

10:00 do 11:30 – cięcie szkła na pasy i kostki

11:30 do 13:00 – układanie linii konturowych

13:00 do 15:00 – układanie mozaiki z uwzględnieniem cieniowania

14:30 do 15:00 – przerwa obiadowa

15:00 do 17:00 – fugowanie, mycie, suszenie